Green Cross na Pikniku Olimpijskim
09 czerwca Polski Komitet Olimpijski zorganizował 14. Piknik Olimpijski, który odbył się na żoliborskim Parku Kępa Potocka. Jedną z atrakcji był Green Point – namiot Green Cross Poland (GCPL), do którego zapraszała założycielka GCPL Dominika Kulczyk-Lubomirska wraz z partnerami – International Paper i STENA Recycling.
„Ekologia nie jest akcją, za którą się płaci – to życiowa decyzja i styl życia każdego z nas” – powiedziała Dominika Kulczyk-Lubomirska, założycielka Green Cross Poland.W trakcie panelu dyskusyjnego na otwarcie Pikniku dyskutowano o szeroko rozumianej edukacji ekologicznej, dobrych praktykach w gospodarstwach domowych i gospodarce recyrkulacyjnej. W debacie udział wzięli (od lewej) senator Andrzej Person, Andrzej Supron (mistrz w zapasach), Dominika Kulczyk-Lubomirska (założycielka Green Cross Poland moderująca dyskusję), Paweł Herman (STENA Recycling), Anna Borzeszkowska (International Paper), Robert Korzeniowski (sportowiec nie wymagający przedstawienia).
„Ekologia to żywioł dla nas wszystkich” – powiedział Andrzej Supron, utytułowany zapaśnik. „Jeśli młody człowiek nasiąknie dobrymi praktykami i zwyczajami to jest w stanie zmieniać świat” – dodał. „Jeśli chodzimy po trawie, to znaczy że wcześniej ktoś ją zasiał. Nie ma efektów, bez wcześniejszych działań np. edukacyjnych” – uzupełnił wypowiedź na temat edukacji ekologicznej senator Andrzej Person. „Ekologia nie jest akcją, za którą się płaci – to życiowa decyzja i styl życia każdego z nas” – powiedziała Dominika Kulczyk-Lubomirska, założycielka Green Cross Poland.
International Paper szanuje, chroni i poprawia środowisko. Działa zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi ochrony środowiska, a jej działalność odbywa się w sposób odpowiedzialny i zgodny z zasadami ekorozwoju. Dzięki temu energia jest zużywana mądrze i wydajnie, technologia ma na celu zminimalizowanie ryzyka jakiegokolwiek wpływu na środowisko, ciągle monitorowana, raportowana i poprawiana jest wydajność środowiskowa. Praktyka taka zapewnia, że International Paper nie używa drewna z zagrożonych lasów i dopilnowuje, aby w jej fabrykach korzystano tylko z surowca pochodzącego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami ekorozwoju.
International Paper opublikował przewodnik ekologiczny przywołujący popularne mity o ekorozwoju i wyjaśniający nieścisłości. Bez krzty wątpliwości, fakty zawarte w przewodniku, to najwyższej próby potwierdzenie dokonań IP na rzecz środowiska i zrównoważonego rozwoju. Przeczytaj. Poznaj. Wykorzystaj.
STENA Recycling jest częścią STENA Metall Group, która prowadzi operacje odzyskiwania surowców wtórnych na pięciu rynkach geograficznych za pośrednictwem przedsiębiorstw działających pod nazwą STENA Recycling. W Polsce STENA Recycling działa w 23 lokalizacjach, równomiernie rozlokowanych na terenie kraju. Posiadamy własny zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego we Wschowie oraz zakład strzępienia złomu i stację recyklingu pojazdów w Swarzędzu.
W STENA specjaliści innowacyjnego recyklingu wierzą, że wszystkie zasoby mają swój cykl użytkowania. Surowce są wydobywane, przetwarzane, wykorzystywane, a następnie poddawane recyklingowi lub, jeśli to konieczne, neutralizowane albo wywożone na wysypiska. Maksymalizowanie zasobów leży w centrum działalności STENA Recycling.
Jak przerobić zużytą lodówkę na nową z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości energii? Żyjąc, działając i oddychając innowacyjnością. Odpady nie są problemem. W rzeczywistości są jednymi z naszych najważniejszych zasobów i to w momencie, kiedy surowce, energia, czyste powietrze i czysta woda stają się rzadkimi dobrami. Dla STENA Recycling odpady są tym, co pozostaje, kiedy zabraknie wyobraźni.