Akcja „Serce w butelce” – wielkie segregowanie dla dziecięcego hospicjum Fundacji Gajusz
0Trwa wielka zbiórka butelek PET w wybranych łódzkich szkołach i przedszkolach. Cel jest szczytny – całkowity dochód uzyskany z ich recyklingu i sprzedaży zostanie przekazany na dziecięce hospicjum Fundacji Gajusz. Wielki finał 14 lutego 2014 roku.
Aby pomóc nie trzeba wcale heroicznych czynów. Co więcej, wspierając tych najbardziej potrzebujących – dzieci w hospicjum, można również uczynić wiele dobrego dla środowiska. Akcja „Serce w butelce”, organizowana przez Fundację Gajusz i firmę Tomra Collection Solutions, nie tylko edukuje, ale też reaguje! O co tak naprawdę chodzi?
W wybranych łódzkich szkołach i przedszkolach, które zostały partnerami akcji, zbierane będą plastikowe butelki. Uczniowie i przedszkolaki, dla których Instytut Działań Twórczych przygotował specjalne warsztaty ekologiczne, będą uczyć się zasad segregacji odpadów i zbudują swój własny automat do ich zbiórki. Dodatkowo przyjedzie do nich prawdziwe urządzenie do automatycznej zbiórki zużytych opakowań, do którego będzie można wrzucić zgromadzone butelki. Każda szkoła i przedszkole będzie miało też swój profil na dedykowanej platformie społecznościowej ReAct, która jest dostępna na automacie. Po ściągnięciu darmowej aplikacji za pomocą QR kodu lub ze strony internetowej react.tomra.com, będzie można na bieżąco śledzić liczbę oddanych opakowań, jak również podglądać, ile opakowań oddały pozostałe placówki. Wyścigi? A jakże, ale w szczytnym celu! Dla najlepszych z młodych recyklerów przewidziano nagrody.
Po zbelowaniu plastikowych butelek przez Tomra Collection Solutions, tak sprasowane odpady zostaną sprzedane odbiorcy, który zaoferuje najlepszą cenę. Tak! Zużyte opakowania są bardzo cenne! Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany hospicjum dziecięcemu Fundacji Gajusz. O tym, że warto włączyć się w akcję „Serce w butelce” świadczą statystyki. Otóż, przez dwa tygodnie dziesięciu użytkowników jest wstanie zebrać ok. 240 sztuk opakowań, które po zbelowaniu ważą 12,5 kilograma. 10 000 uczestników może zebrać w dwa tygodnie 6 250 kg, co przy cenie ok. 300 zł za tonę plastikowych butelek, daje 3 750 zł zysku. A przecież może być nas jeszcze więcej! Finał akcji nastąpi 14 lutego 2014 roku, podczas którego zostanie zbudowane wielkie serce z plastikowych butelek.
Bieżące informacje o akcji na facebook.com/sercewbutelce