Co dalej?
1Polityka klimatyczno-energetyczna staje się coraz częściej tematem globalnych dyskusji a rządzący stale podkreślają istotę działań na rzecz ochrony klimatu, redukcji emisji i zrównoważonego rozwoju.
Jak zamiast ograniczać przedsiębiorców pokazać im nowe kierunki rozwoju?
Zachęcamy do lektury nawiązującego do powyższej temtyki komentarza Dominiki Kulczyk w dzisiejszym Pulsie Biznesu w sekcji „Firma&Ekologia”.
Przeczytaj komentarz Dominiki Kulczyk
Share
Witam Pani Dominiko,
czy decyzja Abbota była zaskoczeniem- i tak i nie. Tak, patrząc na potencjał energetyczny Australii (w kontekście wyliczeń Fundacji Desertec) w zakresie pozyskiwania energii z OZE. Nie, gdyż starając się utrzymać wzrost gospodarczy a przede wszystkim utrzymywać istniejące status quo i miejsca pracy w sektorze wydobywczym, należy się zgodzić z Pani obawą że inne kraje mogą postępować podobnie. Zresztą proszę popatrzeć na nasze plany energetyczne: kosmiczna inwestycja w elektrownie atomową, plany nowych kopalni węgla brunatnego czy rozbudowa konwencjonalnych elektrowni w porównaniu ze środkami przeznaczonymi na OZE jasno określa co rządzący (albo ich specjaliści od rynku energii) sądzą o ekologii. A wracając przy okazji do Pani komentarza co do elektrowni wiatrowych to osobiście jestem zwolennikiem rozwoju energetyki prosumenckiej a w mniejszym stopniu zaangażowaniu w to samorządów które i tak w większości nie mają na to wystarczających środków. Zresztą przygotowałem świetny projekt rozwoju energetyki prosumenckiej, co prawda skierowany bardziej do biznesu ale z działaniami, którymi powinny zająć się organizacje takie jak Pani Fundacja
pozdrawiam